ASLAN’ A YENİ NDİAYE !

03 Haziran 2018 86 0

Galatasaray’a yeni Ndiaye: Azubuike

Devre arasında 16 milyon Euro’ya Stoke City’ye gönderdiği Ndiaye’yi geri almaya çalışan Galatasaray, bu transferin zora girmesi nedeniyle, aynı etkiyi yaratması beklenen bir başka isme yöneldi: Okechukwu Azubuike…

Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir Şekilde Galatasaray’ın transfer gündemine gelen Okechukwu Azubuike transferinde sona gelindiği öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar, 8 numara pozisyonuna ilk yarıda çok iyi işler çıkaran Badou Ndiaye’yi takviye etmek istiyor. Devre arasında 16 milyon Euro’ya Stoke City’ye satılan 27 yaşındaki futbolcuyu geri almak için temaslarda bulunan Galatasaray’ın işi çok zor görünüyor. Bu nedenle alternatif isimleri gündemine alan Sarı-Kırmızılılar, Yeni Malatya’nın 21 yaşındaki orta sahasını gözüne kestirdi.

Önce parlat sonra sat
Nijeryalı futbolcunun oyun temposuyla Ndiaye etkisi yaratmasını bekleyen Galatasaray cephesi, genç yeteneği parlattıktan sonra yüksek fiyatlar karşılığında Avrupa’ya satmanın hesaplarını yapıyor. Azubuike ile anlaşan Sarı-Kırmızılılar, Yeni Malatya ile bonservis pazarlığı yapıyor.

(MİNİ YORUM – ÖMER NECATİ ALBAYRAK)

Golü düşünürse uçar 
Ligde bu sezon 27 maç oynadı. Gole katkısı yok, asisti de. Skor hastası futbol ülkesi Türkiye’de yetenekleri gözden kaçan bir yıldız adayı Azubuike. Daha 21 yaşında. Topsuz oyunda çok faydalı. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle tam bir baskı oyuncusu. Alanları çok iyi kapatıyor, top kapma yüzdesi yüksek. Top kaybı yapmaz, garantici. Gerçek bir görev adamı. Teknik kapasitesi de fena değil. Onun beynini kaleye çevirecek bir hocanın elinde Kante’den farkı kalmaz.

Metin Karabaş

BENZER KONULAR
YORUM YAZ