FENERBAHÇE’ YE 160 MİLYONLUK BÜYÜK DARBE !!!

02 Haziran 2018 166 0

Fenerbahçe’ye devre arasında forma göğüs sponsoru olan Acıbadem Sağlık Grubu, sarı lacivertlilerle olan anlaşmasını feshetti. Bu hafta sonunda yapılacak seçim öncesinde Aziz Yıldırım ve yönetimi bu kötü haberle yıkıldı. Anlaşmadan ötürü takip eden 2 yılda kasaya girecek 30 milyon euronun elden kaçması, yönetimin planlarını alt üst etmiş durumda!

Fenerbahçe, 2017-18 sezonu için yaklaşık 8 ayın sonunda ligin ikinci yarısının başlangıcında forma göğüs sponsorluğu için Acıbadem Sağlık Grubu ile 3+3 yıllık anlaşma sağlamıştı. Yapılan bu anlaşmadan yarım sezon için 7.5 milyon euroyu kasasına koyan sarı lacivertliler, kalan 2 yıl için de ilk yıl için 15 milyon euro, ikinci yıl 15 milyon euro olmak üzere kasasına 30 milyon euro (161.7 milyon TL-*bugünkü kurdan) koyacaktı.

Diğer 3 yıllık opsiyonlu anlaşmanın detayları da ilk 3 senenin bitiminde görüşülecekti. Sözleşmedeki bir madde de oldukça dikkat çekiciydi. Anlaşmaya göre, fesih durumunda iki taraf için de herhangi bir cezai yükümlülük bulunmuyordu.

Acıbadem Sağlık Grubu, sözleşmede yer alan fesih maddesini kullanarak, Fenerbahçe Futbol Takımı’nın göğüs sponsorluğundan çekilince kulüp bütçesi ağır bir hasar almış oldu.

Kulübün kasasına sadece yarım sezon ücreti olan 7.5 milyon euro (40 milyon TL) girdi. Sözleşmenin feshedilmesiyle Fenerbahçe, gelecek 2 sezonda Acıbadem Sağlık Grubu’ndan alacağı 30 milyon euroyu elinden kaçırdı.

Bu durum seçim öncesi Aziz Yıldırım ve yönetimini şoka uğrattı.

İşte Aydınlar’ın sözleri… 

‘Başkan rica etti’

“Ocak ayında futbol takımımız sponsor bulamamıştı ve önemli bir kaynak arayışı vardı. Başkanın bizzat ricası üzerine bunu görev olarak gördüm ve kulübüme katkı amacıyla forma sponsoru olduk. Bu dönemde başkanlık yarışı başlamıştı ve ben bir anda kendimi yarışın içerisinde polemiklerin bir parçası olarak buldum. Yapılan açıklamalar ve can sıkıcı yorumlar karşısında sustum. Ancak gerçekten çok üzüldüm ve çok yıprandım diyebilirim.”

‘Görevimi yaptım’ 

“Sezonun sonuna geldik ve Fenerbahçe önemli bir seçime gidiyor. İki başkan adayı bu pazar günü (yarın) Fenerbahçe’nin geleceğini şekillendirecek önemli bir seçim yaşayacak. Sonuç olarak ben o gün yaşanan maddi sorunlara katkıda bulunmaya çalışmıştım ve görevimi sezonun sonuna kadar da yerine getirdim. Artık Fenerbahçe yepyeni bir döneme giriyor. Böylece her iki başkan adayımızın da seçildikleri takdirde gelecek dönemde sponsorlukla ilgili planlarını çok daha rahat bir şekilde uygulama fırsatı bulabileceklerini düşünüyorum. Biz artık olmayacağız.”

Kaynak: Yusuf Dursun Fanatik

BENZER KONULAR
YORUM YAZ